53 il ve ilçelerinden Yerel Seçimlere katılan Türkiye Komünist Partisi adaylarını açıkladı.

539

Türkiye Komünist Partisi 31 Mart Yerel Seçimleri’ne Türkiye’nin her yerinde belediye meclisi üyesi adayları, 53 ilde ve ilçelerinde ise belediye başkan adayları ile giriyor.

 

Belediye başkan adaylarının listesi şu şekilde*:

ADANA
ADANA BÜYÜKŞEHİR – KUBİLAY ALTUNTAŞ
ALADAĞ – SELAHİTTİN KARABULUT
CEYHAN – ERKAN ALKANAT
ÇUKUROVA – ÖZGÜN DİNCEL
SARIÇAM – MEHMET CAN ATAŞ
SEYHAN – GÜRSEL BAYRAM
YÜREĞİR – ALİ BALSAK

 

ADIYAMAN
ADIYAMAN – ALİ BEREKET
BESNİ – HACI ALİ ÖPÖZTÜRKÇEDEN
GERGER – HALUK GERGER
PINARBAŞI – GAFFAR TAĞRAL

 

AĞRI
AĞRI – SEDAT ŞAHBAL
PATNOS – DENİZ ÖZBEK

 

AKSARAY
AKSARAY – SALİHA ATMACA

 

ANKARA
ANKARA BÜYÜKŞEHİR – ALİ UFUK ARİKAN
ALTINDAĞ – HASAN RIZA ÇAĞDAŞ
BALA- ZEKİCANDEMİRÇELEN
BEYPAZARI – COŞKUN GÖK
ÇANKAYA – ÇİSEL DEMİRKAN SAKALLI
ÇUBUK – HELİN KAYA
ELMADAĞ – RAŞİT SEYMEN
ETİMESGUT – UTKU DAĞ
GÖLBAŞI – ASLITÜRK ÇALLI
KAHRAMANKAZAN – ARDA YAVUZ
KEÇİÖREN – FERHAT ŞAHİN
KIZILCAHAMAM – NECATİ KARAKUŞ
MAMAK – ASUMAN ALKOYAK
NALLIHAN – DOĞAÇ BORAN
POLATLI – OGÜN ERATALAY
PURSAKLAR – ŞERİVAN BAKİ
SİNCAN – HÜSEYİN ÖZTÜRK
ŞEREFLİKOÇHİSAR – GÜLPARE BARIŞKAN
YENİMAHALLE – HAKAN BULUT

 

ANTALYA
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR – NAZLI ECE MUTLU
ALANYA – CANEL DURAK
MURATPAŞA – HATİCE KIRAL GÜRKAN
MANAVGAT – ELFİYE NARİN
KEPEZ – OSMAN OZAN KAPAR
KONYAALTI – MÜMTAZ AKTAŞ

 

AYDIN
AYDIN BÜYÜKŞEHİR – SİBEL YENİOCAK
DİDİM – İRFAN ERTEL
KUŞADASI – VELİ TOSUNER
NAZİLLİ – KUTLU GERÇEK DELİKAN ÇOBAN

 

BALIKESİR
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR – TUĞHAN ÇAĞLAYAN
ALTIEYLÜL – BATUHAN KORKMAZ
AYVALIK – HÜSEYİN ÖZCAN
BANDIRMA – KADİR ŞEKER
KARESİ – FAHREDDİN DEVECİ

 

BATMAN
BATMAN – FERHAT KONUK
SASON – CUMA YILDIRIM

 

BİTLİS
BİTLİS – CİHAN MERT
GÜROYMAK – FERDİ ÖZER

 

BOLU
BOLU – AZİZE ERGÜN

 

BURSA
BURSA BÜYÜKŞEHİR – SEVİL ÖZKUL
KESTEL – BARIŞ ERAKKUŞ
MUDANYA – FIRAT CAN GÜNGÖR
NİLÜFER – GÜLSEV DİRİK
OSMANGAZİ – RAYİF YİĞİT
YENİŞEHİR – ASUMAN TANJU HÜRCAN
YILDIRIM – İSMAİL ÖZSOY

 

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE – HATEM SU BAYAR
KEPEZ – HÜSEYİN DURMUŞ

 

ÇORUM
ÇORUM – EROL CELEP

 

DENİZLİ
DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR – ÖZGÜR DAĞ
BOZKURT – SERDAR YÜCEL
PAMUKKALE – HALE TÜBLEK

 

DİYARBAKIR
DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR – DAVUT ŞANLI
ÇÜNGÜŞ – SENAYİ YEŞİLÇİNAR
KAYAPINAR – ZÜLKÜF HATUNOĞLU

 

EDİRNE
EDİRNE – EMRE GEBEŞ

 

ELAZIĞ
ELAZIĞ – DİDEM KURTULMAZ

 

ERZİNCAN
ERZİNCAN – DİLEK AYDOĞDU

 

ERZURUM
HINIS – ÖZKAN GÜN
KARAÇOBAN – ENGİN KUŞ
YAKUTİYE – ABDULLAH CULHA

 

ESKİŞEHİR
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR – DURSUN ALKAN
ODUNPAZARI – EBRU OKTAY
TEPEBAŞI – BESTE BEGÜM YİĞİT

 

GAZİANTEP
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR – FATMA YÜCETAŞ
ŞAHİNBEY – FATİ BAHAR
ŞEHİTKAMİL – DAMLA ÇINAR

 

GİRESUN
GİRESUN – ANIL ÇINAR

 

HATAY
HATAY BÜYÜKŞEHİR – ENDAM KÖYBAŞI
ARSUZ – UĞUR GÜNDÜZ
DEFNE – HİZAM HASIRCI
İSKENDERUN – VASİL KOÇKAZI

 

IĞDIR
ARALIK – MEHMET BÖREKCİ

 

ISPARTA
ISPARTA – ÖZKAN BARAN OKTAY


İSTANBUL
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR – ORHAN GÖKDEMİR
ADALAR – MEHMET YAVUZKAN
ARNAVUTKÖY – BURÇAK CENGİZ
ATAŞEHİR – BEYZA ÇELİK DEMİRCİOĞLU
AVCILAR – NURHAYAT KESER
BAĞCILAR – İBRAHİM AYDIN
BAHÇELİEVLER – HALE MİLDAN
BAKIRKÖY – CEM KILINÇ
BAŞAKŞEHİR – TURABİ KOÇ
BAYRAMPAŞA – BESTE KARAGÖZ AKYILDIRIM
BEŞİKTAŞ – MEHMET OKUROĞLU
BEYKOZ – CAN KUYUMCUOĞLU
BEYLİKDÜZÜ – ALKAN GENÇ
BEYOĞLU – TULUĞ ÜNLÜTÜRK
BÜYÜKÇEKMECE – MURAT KILIÇ
ÇATALCA – MURAT KIRICI
ÇEKMEKÖY – NUREVŞAN KIRÇİÇEK
ESENLER – PINAR DİKMEN
ESENYURT – OSMAN SERKAN DÜZ
EYÜPSULTAN – DÜZGÜN MERTOĞLU
FATİH – BARAN NEVCANOĞLU
GAZİOSMANPAŞA – MUZAFFER EREN ÖZ
GÜNGÖREN – ATAKAN BOYOĞLU
KADIKÖY – FATİH MEHMET MAÇOĞLU
KAĞITHANE – ALİ GEZER
KARTAL – GÖKMEN DUMLU
KÜÇÜKÇEKMECE – GÖKHAN ERTEKİN
PENDİK – FATMA ALTUN
SANCAKTEPE – MUSTAFA MERT DOĞAN
SARIYER – MEHMET KUZULUGİL
SULTANBEYLİ – DİCLE TÜRK
SULTANGAZİ – AYŞEGÜL KÖSE
ŞİLE – EDANUR GÖKMENOĞLU
ŞİŞLİ – GİZEM BATI AYAZ
TUZLA – MELİH CAN GÖKMENOĞLU
ÜMRANİYE – FERHAT KAYRAN
ÜSKÜDAR – ÇİĞDEM ÖZMEN KIROĞLU
ZEYTİNBURNU – DUYGU KARADENİZ

 

İZMİR
İZMİR BÜYÜKŞEHİR – SAVAŞ SARI
ALİAĞA – ATİLLA IŞIK
BALÇOVA – ZEYNEP MERT YALÇIN
BAYINDIR – ELİF DOĞAN ÇİFTÇİ
BAYRAKLI – ALİ KILINÇ
BERGAMA – NURCAN TABAN
BEYDAĞ – MELİS ÖZYOL
BORNOVA – MEHMET DÜŞÜNCELİ
BUCA – HAMZA FIRAT KULA
ÇEŞME – ENVER YASER KÜÇÜKGÜL
ÇİĞLİ – EMEL DİRİL
DİKİLİ – MEHMET AKİF ALPSAR
FOÇA – CEM GÖNENÇ
GAZİEMİR – İSMAİL OKCU
GÜZELBAHÇE – CEREN ÜLÜŞ
KARABAĞLAR – ADEM DİLLİ
KARABURUN – ŞADAN TÜTÜNCÜ
KARŞIYAKA – SEVDA KIRAN
KEMALPAŞA – RECEP AŞKINGİL
KINIK – YILDIZ BİLDİK
KİRAZ – NAGİHAN ÇAKIR
KONAK – HAYRİYE ÜŞÜMEZGEZER
MENDERES – ULAŞ ERDOĞAN
MENEMEN – MAHİR ADIGÜZEL
NARLIDERE – MEDİHA ŞULE TANSAL
ÖDEMİŞ – SİMGE SÖNMEZ
SEFERİHİSAR – EKİN ŞEN ÖNOĞLU
SELÇUK – AYŞE CEREN YAZICI
TİRE – NEJLA SAL
TORBALI – SERDAR ÖZ
URLA – TUĞBA ÇEKİCİ

 

KAHRAMANMARAŞ
KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR – EREN LADİKLİ

 

KARAMAN
KARAMAN – MUSTAFA BAŞ

 

KARS
KARS – ALİ AYTAÇ MEHMETOĞLU

 

KAYSERİ
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR – MUSTAFA ARSLAN
MELİKGAZİ – MUHAMMED BAYRAM
KOCASİNAN – ZEHRA BETÜL ATMACA
TALAS – SEVDA ÇİÇEK

 

KIRKLARELİ
KIRKLARELİ – SELÇUK BAĞIŞ

 

KOCAELİ
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR – AYDANER AKTAŞ
BAŞİSKELE – MEHMETCAN ERGÜNÖZ
ÇAYIROVA – RÜVEYDA BETÜL SÜSLÜ UZAR
DARICA – MURAT SELAMCI
DERİNCE – OSMAN İLHAN
DİLOVASI – NAİM SEVİNÇ
GEBZE – MEHMET KILIÇ
GÖLCÜK – YAŞARGÜL OYMAK
İZMİT – VİLDAN ZEYNEP SAYINER
KANDIRA – YUSUF BAŞ
KARAMÜRSEL – SUAT UNGAN
KARTEPE – SALİH ÇALIŞGAN
KÖRFEZ – MEHMET ELDEMİR

 

KONYA
KONYA BÜYÜKŞEHİR – DAMLA NUR ÇARMIZOL
AKŞEHİR – ÇAĞDAŞ ÜBEYİT BÜYÜKDALDA
EREĞLİ – CENK SAMET ER
KARATAY – MEHMET DEMİRAYAK
MERAM – LÜTFİ DİLEK
SELÇUKLU – REFİKA POLAT
SEYDİŞEHİR – ZEHRA FİLİZ DEMİRAYAK

 

MALATYA
MALATYA BÜYÜKŞEHİR – HÜSNE YAŞAR
ARGUVAN – GAMZE KULAK

 

MANİSA
MANİSA BÜYÜKŞEHİR – BARAN ETİK
SALİHLİ – MURAT YEŞİL
SOMA – MEHMET HOROZ

 

MERSİN
MERSİN BÜYÜKŞEHİR – DERYA DEMİR
AKDENİZ – HAMİT SAKAR
MEZİTLİ – FAHRETTİN SELÇUK ERSÖZ
TARSUS – UĞUR ÖZER
TOROSLAR – YUSUF ÖZER
YENİŞEHİR – ZÜHAL KURT

 

MUĞLA
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR – İSMAİL BOZKAYA
ORTACA – FATMA ASLAN
BODRUM – AHMET AKSÜT
FETHİYE – ALTAN TÜREL

 

MUŞ
MUŞ – LEVENT TUNÇEL

 

NEVŞEHİR
NEVŞEHİR – ERSEL GÜRBÜZ
AVANOS – YELİZ KARACA
HACIBEKTAŞ – IŞIK ALTUĞ

 

ORDU
ORDU BÜYÜKŞEHİR – DAMLA BAYTEKİN

 

OSMANİYE
OSMANİYE – MURAT KÖKEN

 

SAKARYA
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR – FİRDEVS YILDIRIM
KARAPÜRÇEK – HÜSEYİN KARAHASAN

 

SAMSUN
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR – İSA ŞAHİN
ALAÇAM – ÜMİT ŞENEL
ATAKUM – TOLGA YENİGÜN

 

SİNOP
SİNOP – EMİNE ARZU KAYHAN

 

ŞANLIURFA
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR – HALİL ÇALIŞKAN
BOZOVA – MAHMUT KAYMAZ
CEYLANPINAR – SEYDİ BİNAY

 

TEKİRDAĞ
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR – EMİR AHMET ARDA
ÇERKEZKÖY – MUHSİN ZAMAN
ÇORLU – SADIK ÇİÇEK

 

TRABZON
TRABZON BÜYÜKŞEHİR – AHMET BİRİNCİ

 

TUNCELİ
TUNCELİ – ÖZCAN SARISALTIK

 

VAN
VAN BÜYÜKŞEHİR – ONUR YILMAZ

 

YALOVA
YALOVA – KAMİL BEYHAN GÜLEÇ
SUBAŞI – ŞENOL FIŞKIN

 

YOZGAT
BAHADIN – ALİ SELVİ

 

*Geçici aday listesidir. Kesin liste 3 Mart’ta açıklanacaktır.